Žirū/Mucenieka ekipāža pasaules čempionāta posmā Stelpē izcīna otro vietu

 

Ar blakusvāģu motokrosa pasaules čempionāta līderu Etjēna Baksa un Nikolā Musē uzvaru svētdien Stelpes mototrasē "Pīlādzis" noslēdzās sezonas desmitais posms. Otro vietu izcīnīja Valentīns Žirū un Elvijs Mucenieks, kuri vienā no braucieniem spēja finišēt pirmie.

Pirmajā braucienā jau no paša sākuma vadību pārņēma Daniels Vilemsens un Robijs Bakss, kuri vadību saglabāja ilgi, tomēr dažus apļus pirms finiša izstājās. Tobrīd pirmajā vietā izvirzījās Žirū ar Mucenieku, kuri startā aizbrauca ceturtie, pirmo apli noslēdza trešie, bet sacīkšu vidū bija tikuši garām Baksa un Musē ekipāžai. Finišā Žirū ekipāža Baksa komandu apsteidza par 22 sekundēm, kamēr trešo vietu izcīnīja Koens Hermanss un Kenijs van Gālens, kuri finišēja vēl astoņas sekundes tālāk.

Otrajā braucienā atkal jau sākumā vadībā nonāca Vilemsena ekipāža, kas gandrīz visu distanci bija vadībā, izcīnot uzvaru. Šoreiz otrajā vietā finišēja Baksa un Musē duets, kuri zaudēja septiņas sekundes, bet vēl pēc 12 sekundēm finišu sasniedza Tomass Čermaks ar Ondreju Čermaku. Žirū un Mucenieks pēc starta bija trešie, vēlāk pacēlās uz otro vietu, bet piektajā aplī nonāca līderpozīcijā, kam sekoja neveiksme, zaudētas pozīcijas un rezultātā finišs tikai septītajā vietā.

Stelpes posmā uzvaru izcīnīja Bakss un Musē, kuri neuzvarēja nevienā no braucieniem, bet Žirū/Mucenieks ierindojās otrajā vietā, zaudējot viņiem piecus punktus. Kā trešie Latvijā notikušo pasaules čempionāta posmu pabeidza Čermaku ekipāža.

Sesto vietu divu braucienu summā izcīnīja Jānis Daiders un Kaspars Stupelis, kuri sacensības pabeidza piektajā un devītajā vietā. Savukārt pie 11. vietas posmā tika Marvins Vanlušens un Haralds Kurpnieks - sacīkstēs viņiem šoreiz 13. un 11. pozīcija.

Diemžēl augstus rezultātus neizdevās gūt trim citām latviešu ekipāžām, kas pasaules čempionātā nestartē regulāri - bez punktiem palika Kristaps Rozenbergs/Lotārs Aleksejevs, Didzis Gorbenko/Artūrs Linters un Uvis Vasiļenko/Kaspars Krievs.

Pēc šī posma Baksa/Musē ekipāžai nedaudz izdevies atrauties pasaules čempionāta kopvērtējumā un šobrīd Žirū/Mucenieks no viņiem atpaliek jau 18 punktus. Septītie pašlaik ir Daiders ar Stupeli, bet astotajā vietā seko Vanlušens un Kurpnieks.

 

30.05.2017.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atbalsta